ماهیت عشق| مارکویت هرالد

دلِ بی‌صاحاب زود نخ ‌کش می شود| سمیرا عباسی
مرداد ۱, ۱۳۹۸
محبوب| دب اُلین آنفرث
مرداد ۳, ۱۳۹۸

ممکن است از دانستن این نکته متعجب شوید که ۱۵ گونه متفاوت عشق وجود دارد:شیدایی،رویایی،پرشور،دوستانه،بدون شرط،مشروط ،کودکانه،مادرانه،پدرانه،خودشیفتگی،معنوی،دلبرانه،عشق به وطن یا وطن پرستی،عشق برادرانه،عشق با دوام و به عنوان پاداش باید از عشق به زندگی غافل نشویم.
عشق،قدرتمند ترین احساسی است که بشر می تواند تجربه کند و همچنان عده اندکی قادر هستند آنرا تعریف کرده یا ماهیت آنرا درک کنند.اما اگر بخوبی راجع به آن فکر کنید تعجب آور نخواهد بود اگر بدانید چگونه واژه   عشق  پاسخگوی تمام احساسات خواهد بود.
ما موقعیت های گوناگون را به گونه های متفاوت احساس می کنیم و ما و دیگران(هنگام برخورداری از سطح یکسان از احساسات)از واژه ای مشابه برای بیان طیفی از شرایط و ارتباطات بهره می بریم.در واقع،برخی عقیده دارند در صورتی که از یک واژه برای بیان احساساتمان نسبت به پدیده های گوناگون ،از اتومبیل گرفته تا بیان لذت از خوردن شکلات بهره بریم،باعث کاسته شدن از ارزش این واژه می گردد.
و همچنین است در مورد رویا و التزام به آن در جایی که ما در جستجوی اطلاعاتی راجع به ماهیت عشق هستیم که در این صورت با دریایی از مطالب مربوط به عشق رویایی ،ازدواج،احساسات پر شور و دل شکستگی مواجه خواهیم شد.
البته یک نکته آشکار است و آن اینکه ما هرگز از جستجو برای عشق یا تلاش برای شکل گیری آن خسته نمی شویم.
عشق در واقع غلبه بر موانع و مقابله و پیشگیری از چالش هایی است که با آنها مواجه هستیم . عشق یک واژه کوتاه است که از تلفظی ساده اما تعریفی دشوار برخوردار بوده و زندگی بدون آن غیر ممکن است.

ترجمه:حمید رضا نجفی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *