شماره ۲ دوماهنامه چامه منتشر شد

شماره ۱ ماهنامه چامه منتشر شد
آبان ۲۷, ۱۳۹۷
چامه ۳ با ویژه نامه سه گانی منتشر شد
آذر ۲۹, ۱۳۹۷

صاحب امتیاز و مدیر: محمد صادق رحمانیان
مشاوران این شماره: موسی بیدج، اسکندر صالحی، مراد مهدی نیا، مرتضی کاردر
مدیر هنری: ابوذر ابراهیم
ویراستار بخش گفت و گو: باقر خلیلی
حروفچینی: راضیه آخوندی
با سپاس از : حمید رضا اکبری شروه، سیدمحمد حسینی باغسنگانی، عباس رجب سلمانی،
فاطمه داوودیان، رکسانا حمیدی، علی عظیمی نژادان، محمدرضا سبحانی، لیلا کیانی
آدرس: تهران، ستاری جنوبی، لاله شرقی، بنفشه نهم، کوچه یاس، پلاک ۲
چاپخانه: بامشاد سبز

دومین شماره مجله ادبی «چامه» به مدیریت صادق رحمانی، شاعر و نویسنده شناخته شده گراشی با تصویری از جوانی احمدرضا احمدی منتشر شد.

به گزارش گریشنا، دوماهنامه‌ی ادبی «چامه» در شماره دوم، آبان و آذر ۱۳۹۷، باز هم مجموعه‌ای خواندنی از شعر، داستان و گپ را برای علاقه‌مندان به ادبیات گرد آورده است. در این شماره شعرهایی از احمدرضا احمدی، مجتبی تونه‌ای، محمدسعید میرزایی، لیلا کردبچه، رضا حنوند، حسنا محمدزاده، فضل‌الله صبحی مهتدی، بهروز قزلباش، محمد حسینی باغنگانی، سریا داودی حموله، و چند ترانه از مجموعه‌های تلویزیونی معروف جمع شده است. در بخش ترجمه نیز محمدالامین الکرخی شعرهای احمدی را به عربی ترجمه کرده است.

علاقه‌مندان به داستان نیز می‌توانند داستان‌هایی از هاروکی موراکامی، زکریا تامر، رویا جعفری، محمد خضیر، یاروسلاو هاشک، علی شبابی، لیلا بابایی فلاح، را بخوانند. در کنار اینها، داستان‌های تصویری جذاب کامبیز درم‌بخش نیز منتشر شده است.

گفتگوهای این شماره نیز برای برای هر علاقه‌مند ادبیاتی جذاب است: گفتگوی رادیویی با احمدرضا احمدی، یکی از بزرگ‌ترین شاعر معاصر؛ گپ‌وگفتی منتشرنشده با عمران صلاحی، یکی از بزرگ‌ترین طنزپردازان معاصر؛ و گپی با دکتر عبدالمجید ارفعی، استاد مسلم زبانشناسی و زبان‌های باستانی؛ و مصاحبه دکتر مهدخت معین. در بخش یادداشت‌های ادبی نیز چند نویسنده در مورد «شعر، داستان؛ شهر، روستا» مطالب کوتاهی نوشته‌اند. بخش دوم سفرنامه موسی بیدج به مسکو را نیز در کنار چند خبر ادبی در بخش آخر خواهید خواند.

چند تن از نویسندگان گراشی نیز در این شماره مطالبی دارند: دو داستان کوتاه از حوریه رحمانیان با نقدهایی از محمد خواجه‌پور و راحله بهادر، و کارگاه ترجمه شعر مسعود غفوری که به آقا شهید علی، شاعر کشمیری ساکن آمریکا، اختصاص دارد.

محمدصادق رحمانیان، صاحب امتیاز و مدیر دو ماهنامه‌ی ادبی «چامه»، را خیلی‌ها با نام شاعری‌اش صادق رحمانی می‌شناسند. او در یادداشتی به منزله سرآغاز شماره دوم، از پیشینه‌ی دوستی خودش با قیصر امین‌پور، یکی از بزرگ‌ترین شاعران معاصر ایران، نوشته است. این یادداشت پیش از این در گریشنا منتشر شده بود (اینجا بخوانید).

صادق رحمانی، مدیر چامه، برای شماره‌ی آینده این نشریه نیز برنامه دارد: «از ابتدا قصد داشتیم در هر فصل، یک شماره چامه را به ویژه‌نامه‌ی اختصاص دهیم. شماره بعد، ویژه‌نامه سه‌گانی (شعر کوتاه ایرانی) را منتشر خواهیم کرد. موضوع شماره بعد را نیز «برف، باران، زمستان» انتخاب کرده‌ایم.»

فایل الکترونیکی (پی‌دی‌اف) شماره دوم «چامه» نیز به صورت اینترنتی منتشر شده است. می‌توانید آن را  از این لینک  دریافت کنید.

 

1 دیدگاه

 1. عنوان گفت:

  سلام
  من در زمینه تولید محتوی ، بازاریابی و تبلیغات اینترنتی فعالیت می کنم
  همیشه و همیشه و همیشه
  یادتون باشه که یکی از عوامل مهمی که باعث میشه مطالب سایتتون زیاد بازدید بشه عنوان مطالبتونه
  اگه عنوان مطالبتون خوب و جذاب باشه قطعا روی لینک سایتتون بیشتر کلیک میکنن و درنتیجه اعتبار بیشتری پیش گوگل پیدا می کنین و طبعا گوگل هم شما رو به خیلیای دیگه معرفی میکنه
  ولی فکر کردن در مورد ساختن یه عنوان خوب و موثر وقت زیادی رو از آدم میگیره و کار خیلی ساده ای نیست
  اما یه کتاب هست که فکر میکنم خیلی بدردتون بخوره توصیه میکنم حتما یه نگاهی بهش بندازین اینم لینکشه :
  https://co10.ir/blog/website/title.html/
  حتما یه نگاهی بهش بندازید ضرر نمیکنین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *